O mnie

Ukończyłem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mam wieloletnie doświadczenie w sprawach m.in. z prawa rodzinnego, w tym przede wszystkim w doradztwie przy rozwodach. Zapewniam indywidualne podejście do klienta oraz fachową pomoc prawną. Odpowiednie doradztwo przy skomplikowanych sprawach jest kluczowe, a do takich często należą rozwody. Piła znajduje się w zasięgu działania kancelarii, która mieści się w Złotowie.

Sprawy rozwodowe Piła

Jako adwokat specjalizuje się w sprawach m.in. z zakresu prawa rodzinnego. Do tego zaliczają się w dużej mierze rozwody. Takie sprawy wymagają dużego zaangażowania i szczegółowego rozpatrywania każdego przypadku. Właśnie dlatego do każdego klienta i do każdej sprawy podchodzę indywidualnie, analizując wszystkie aspekty i zapewniając fachową pomoc i doradztwo w tym zakresie.

Posiadam wieloletnie doświadczenie, które pozwala mi na rozpatrywanie trudniejszych przypadków. Dzięki temu klient, który się do mnie zgłosi, będzie mógł bez obaw przejść przez rozwód. Moja kancelaria mieści się w Złotowie, ale działamy również w pobliskich miejscowościach i miastach, takich jak Piła.

 

Umów się na spotkanie

Przedstaw mi swój problem, a ja zobaczę, jak mogę Ci pomóc.

Opinie klientów

 • Lucyna Gregorkiewicz
  Złotów
 • Krzysztof Nowak
  Poznań
 •  
  Justyna Wiśniewska
  Piła
Nasz blog

Ostatnie artykuły

FAQ

Sprawy rozwodowe w Pile - najczęściej zadawane pytania

Sprawy rozwodowe często są skomplikowane i długotrwałe. W odpowiedzi na najczęstsze pytania naszych klientów postanowiłem zebrać najważniejsze informacje o rozwodach w jednym miejscu. Poniżej znajdą Państwo podstawowe aspekty spraw rozwodowych. W razie bardziej sprecyzowanych pytań, zapraszam do kontaktu z kancelarią.

Jak wziąć rozwód?

Podczas sprawy rozwodowej przydatna może być pomoc prawna adwokata, aby wyjaśnić całą procedurę i pomoże w jej zrozumieniu. Jeśli chcemy otrzymać rozwód, musi dojść do całkowitej zerwania więzi między małżonkami, czyli brak więzi uczuciowej, fizycznej i gospodarczej.

Jakie dokumenty potrzebujemy do sprawy rozwodowej?

Składane dokumenty podczas rozwodu dzielą się na obowiązkowe i fakultatywne, do obowiązkowych należy skrócony odpis aktu małżeństwa oraz odpisy urodzenia małoletnich dzieci z tego małżeństwa. Natomiast dokumenty fakultatywne, mogą stanowić dowód w procesie.

Ile trwa rozwód?

Sprawa rozwodowa może mieć różną długość, przede wszystkim zależy to, czy sąd ma orzec o winie jednego lub obojgu małżonków, czy będzie to rozwód bez orzekania o winie. W drugim przypadku postępowanie może nawet zakończyć się po pierwszej rozprawie. Trwa to dłużej, jeśli sąd odroczy wydanie wyroku lub jeśli jest dużo materiału dowodowego w sprawie. 

Jakie są koszty wzięcia rozwodu?

Pozew o rozwód wymaga wniesienia opłaty 600 zł, jednak w przypadku rozwodu bez orzekania o winie sąd zwraca połowę pieniędzy. Podczas procesu może się pojawić wiele dodatkowych kosztów, które ciężko dokładnie oszacować. Dodatkowe opłaty pojawiają się również, kiedy chcemy przeprowadzić podział majątku lub eksmisje małżonka podczas rozwodu.

Jak złożyć pozew rozwodowy w sądzie?

Na początek musisz przygotować pismo rozwodowe w trzech kopiach – pierwsza jest dla sądu, jedna dla małżonka i ostatnia dla nas samych. Dodatkowo każdy z egzemplarzy musi posiadać te same załączniki. Pismo może zostać wysłane pocztą lub osobiście złożony w biurze podawczym w sądzie. Egzemplarz dla małżonka również powinien zostać wysłany pocztą lub złożony w sądzie, w przypadku złożenia dokumentów osobiście należy pamiętać o stemplu sądu, który potwierdza, że został złożony danego dnia. 

Gdzie złożyć pozew rozwodowy?

Rozwód odbywa się w sądzie okręgowym, w którego okręgu oboje małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkania, jeśli jedno z nich nadal mieszka w tym okręgu. Jeżeli żaden z małżonków nie przebywa już w tym okręgu, właściwym sądem będzie sąd okręgowy w okręgu strony pozwanej. Przykładowo rozwód w Pile mogą wziąć małżonkowie, jeśli jeden z nich tami mieszka.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Numer kontaktowy: 602 853 470

·   Pon- Pt 09:00-17:00